Вступ

Люди щоденно користуються різноманітними правилами, інструкціями, рецептами тощо, що складаються з певної послідовності команд,  деякі з них настільки увійшли до нашого життя, що ми виконуємо їх майже не задумуючись, іноді говорять, автоматично. Такі послідовності команд називають алгоритмами.
Алгоритми виникли разом з появою математики. І саме у шкільному курсі математики ви часто зустрічаєтеся з алго­ритмами. У молодших класах ви вивчали алгоритми покрокового додавання, множення, ділення, пізніше на уроках математики вас учили правилам добування квадратного кореня, побудови бісектриси кута, ділення відрізка навпіл та на задану кількість рівних частин за допомогою олівця, циркуля та лінійки. Не обійшлося без алгоритмів на уроках фізики та хімії. Наприклад, вам відомі алгоритми проведення фізичних хімічних експериментів, дослідження різних явищ. На уроках із гуманітарних предметів ви вчили правила правопису.
Алгоритми зустрічаються і в повсякденному житті. Наприклад, робочі дні учня мало чим відрізняються один від одного: прокинутися вранці в один і той самий час, умитися, одягнутися, поснідати, піти до школи, відвідати уроки, повернутися додому, пообідати, виконати домашні завдання, відпочити, повечеряти, лягти спати. У техніці добре відомі алгоритми обробки деталей, у побуті — складання меблів, користування електричними приладами тощо.
Алгоритм є фундаментальним поняттям інформатики.


Немає коментарів:

Дописати коментар